Як показує практика останніх років, нам шалено приємно використовувати свій балкон не як склад іграшок, велосипед або як комору для консервацій, а як майданчик для відпочинку або комфортного робочого місця. Погодьтеся, завжди приємно посидіти з чашкою кави в морозний зимовий вечір перед панорамним вікном на балконе, а якщо площа дає змогу, то іноді йати там спортом.
Але без комфортного опалення на балконі про реалізацію цих ідей варто забути. Найефективнішим опаленням вважається електрична тепла підлога на балкон, незалежно від якого підлогового покриття буде укладено.
Стандартно всі лоджії вважаються приміщенням із підвищеними тепловтратами, тому до вибору теплої підлоги на балкон потрібно поставитися з високою відповідальністю, тому що не правильно вибраний тип теплої підлоги та його потужності можуть призвести до нездатність. підлогове опалення обігріти балкон.
Особливості утеплення підлоги на балконі
По суті, балкон не дуже відрізняється від інших приміщень, у яких можна монтувати систему теплих підлог. Єдиний момент, на який особливо варто звернути увагу — теплоізоляція, адже балкон — це приміщення, де мають місце підвищені тепловтрати, навіть якщо він і добре утеплений.
Пов'язано це з тим, що часто балкони мають високий коефіцієнт скління, а також велику кількість зовнішніх стін (стіни, підлогу, стелю), що виходять на вулицю.
Наша порада, якщо для Вас має значення витрата електроспоживання під час роботи системи та ви не хочете переплачувати зайвою за електроенергію, то теплоізоляції підлоги, стін і стелі Вам потрібно приділити особливу увагу, адже якщо приміщення балкона буде швидким втрачати тепло, то знадобиться висока теплова потужність нагрівального елемента, а відповідно й більше електроенергії, щоб його прогріти до комфортної температури.
Якщо ж ви вже зважилися, що Ваш балкон має бути теплим — рекомендуємо встановити якісні енергоощадні склопакети, тому що через вікна втрачається у 2.5 раза більше тепла, ніж через стінові ограджувальні конструкції.
Щоб максимально ефективно використовувати електрична тепла підлога на балконі, вибирайте його потужність у межах 200 – 250 Вт/м2.
Яка електрична підлога краще вибрати на балкон?
Яка тепла підлога вибрати на балкон? Цим питання задається ледь не кожен, хто зіткнувся з цим завданням.
Сьогодні підігрівання підлоги балкона можна забезпечити за допомогою таких систем:
- Нагрівальні електричні мати
- Інфрачервона тепла підлога на балкон
- Нагрівальний кабель у стяжку
Коротке про кожен вигляд:
1. Нагрівальні електричні мати на балкон
Це кабель на матах закріплений на спеціальній капроновій сітці з фіксованим "кроковим укладанням", і якщо Ви захочете самостійно зробити систему теплих підлог на балконі своїми руками, то це у вас не викличе абсолютно жодних труднощів.
Здебільшого електричні кабельні мати на балкон укладаються під під підлогове покриття типу кахельна плитка. Товщина мата становить від 3 до 5 мм, залежно від виробника, тому такий тип монтажу не сприяє підійманню рівня підлоги за висотою.
Однак якщо ви вирішили застосувати ламінат або лінолеум — такий тип теплої підлоги на балкон вам також підійде.
Технологія монтажу матиме такий вигляд:
- Крок. - Укладається нагрівальний мат і температурний датчик;
- Крок. - Виповнюється заливання самовирівнювальної рідкої суміші для теплих підлог до рівня поки кабельний мат повністю не покриється (приблизно 5 мм);
- Крок. - Виповнюється укладання підлогового покриття. Зверніть увагу, якщо ви обираєте як підлогове покриття — ламинат, то необхідно використовувати спеціальну перфоровану підкладку, щоб мінімізувати теплові втрати. ;
2. Інфрачервона плівкова тепла підлога на балкон
Головний плюс плівкових підлог - товщина системи всього в 4.5 мм разом із тепловідбивною підкладкою, і якщо немає можливості підіймати рівень підлоги на балконі, то це ідеальний варіант. Його можна розмістити також під килимом, лінолеумом або ламінатом без стяжки та інших витратних робіт.
Простота та швидкість монтажу робить плівкові підлоги на балконі дуже привабливою технологією для споживачів на сьогодні.
Крім простого укладання, інфрачервоні підлоги мають низка ключових переваг перед електричними матами, наприклад:
- вища площа теплопередавання, відповідно вище ККД нагрівання й нижче споживання;
- можливість встановити інфрачервону плівку безпосередньо під під підлогове покриття, і не прогрівати додатково цементну стяжку;
- швидке нагрівання та можливість гнучкого керування температурним режимом;
- можливість монтажу теплої підлоги на стіну балкона.
Плівкова інфрачервона підлога на балкон став вибором наших клієнтів минулого року, і тенденція цього виду підлогового обігріву далі зростає. За великим рахунком пов'язане це і з тим, що плівкові підлоги мають порівняно не високу ціну, високі показники економності роботи та просту технологію укладання, що не потребує спеціальних навиків і спеціального інструменту.
3. Нагрівальний кабель у стяжку на балкон
Такий, що стоїть і недорогий варіант, який вибирають найчастіше там, де заплановане додаткове заливання цементу. Він дешевший, ніж нагрівальні мати, але сам монтаж вимагає певних спеціальних навичок. Якщо висота підлоги не є важливим чинником у разі вибору підігріву підлоги на балконі, то нагрівальний кабель — ідеальний варіант.
Дуже важливо під час вибору кабельної підлоги правильно розрахувати потужність кабелю та його крок укладання. Адже недостатня «електрична — теплова» потужність не зможе обігріти Ваш балкон у разі великих морозів.
РЕКОМЕНДУЄМО: Вибирайте нагрівальний кабель у стяжку питома потужність 20 Вт/м. пог і укладайте його з кроком 10 або 7.5 см. Така конфігурація дасть Вам тепла підлога на балкон потужністю 200-250 Вт/м.кв., чого буде досить для обігрівання приміщення та площини підлоги за будь-яких заморозків на вулиці.
Також великою перевагою кабельних підлог є наявність на ринку великої кількості виробників, завдяки чому можна підібрати собі варіант відштовхуючись від будь-якого бюджету.
Ще одним важливим чинником є вибір терморегулятора на балкон. Терморегулятор — це той пристрій, яким Ви контролюватимете роботу інфрачервоної теплої підлоги, без нього неможлива робота системи обігрівання під час облаштування будь-якого приміщення теплою підлогою. Виробників і моделей терморегуляторів на ринку досить багато.
Якщо Ви плануєте використовувати інфрачервона тепла підлога на балконі як основне опалення, ми рекомендуємо вибрати терморегулятор із виносним і вбудованим датчиком температури, який зчитуватиме температуру повітря й підлоги одночасно. У такий спосіб Ви зможете контролювати температуру не тільки підлоги, а й клімат у приміщенні. Якщо ж завдання варто підігріти підлогу та не використовувати систему як опалення, то Вам підійде бюджетний варіант — механічний терморегулятор.
Монтаж теплої підлоги на балконі своїми руками може виконати кожен, уважно вивчивши додану інструкцію з його укладання. Але ми все ж рекомендуємо звернутися до фахівців, особливо якщо ваш вибір зупинився на інфрачервоному теплому полі.
Споживання електрики теплою підлогою на балконі
Тепла підлога електрична на балконі не споживатиме занадто багато електроенергії, якщо використовувати програмовані регулятори температури. Здебільшого площа балкона становить від 4 до 8 м2. Час нагрівання системи — 10-60 хвилин, залежно від різновиду теплої підлоги. Через те, що площа балкона куди менша, ніж інших приміщень, нагріти повітря в ньому можна куди швидше, ніж у спальній або іншій великій кімнаті.
Якщо стяжка вже готова, і як підлогове покриття планується плитка — вибирайте нагрівальний кабельний мат.
І в разі якщо стяжка готова, а як підлогове покриття запланована ламінат або лінолеум — радимо вибирати інфрачервону тепла підлога на балкон.
У разі якщо у Вас виникли додаткові питання за технологією укладання, або ви хочете замовити повний комплект теплої підлоги на балкон», звертайтеся до наших фахівців із телефонів, зазначених на сайті: +380684190215, +80660730021, +80634168217